کشف قدیمی ترین لوله پلی اتیلن جهاد زمزم در غاری در ترکیه

کربن سیاه (CB) در لوله پلی اتیلن جهاد زمزم برای محافظت در برابر حرارتی و فوتو اکسیداسیون استفاده می شود. با این حال، هنگامی که CB در حین پردازش به طور صحیح در ماتریس PE پراکنده نشود، مناطق سفید دارای غلظت CB کمی یا بدون CB، معروف به “ویندوز”، در ترکیب سیاه مخلوط CB/PE ظاهر می شوند.

در بعضی موارد، ویندوز می تواند به طور چشمگیری بر یکپارچگی ساختاری لوله و مفصل فیوژن تأثیر بگذارد. در این کار، لوله های PE با مقادیر مختلفی از ویندوز به دلیل الگوهای پنجره مشخصه آنها و همچنین کمیت کسری منطقه از ویندوز مورد بررسی قرار گرفتند.

آزمایش کششی روی نمونه هایی با ویندوزهای ٪ شناخته شده، حد بحرانی را در بالای آن تعیین می کند که فشار شکستگی به سرعت تخریب می شود. نتایج میکرو تنشی و میکرو هندشی شروع پارگی در مرز ماتریس PE پنجره سیاه را نشان داد.

با این حال، آنها مکانیسم شروع اشک را تأیید نکردند. در حمایت از این کار، روشی برای ساخت تراش های نازک از یک مقطع لوله کامل توسعه داده شد و بهترین پنجره های مشاهده در زیر نور تک قطبی متقاطع مشخص شد.

علاوه بر این، یک تست اولتراسونیک آرایه فاز (PAUT) و تصویربرداری مایکروویو (MWI) مستقیماً روی لوله اعمال شده و حضور و الگوهای ویندوز را تأیید می کند.
لوله های پلی اتیلن (PE) سالها در طیف گسترده ای از کاربردهای آب، گاز و برق در طیف گسترده ای از کاربردهای آب، گاز و برق مورد استفاده قرار می گیرند. اخیراً، نیروگاه های هسته ای نیز شروع به استفاده از لوله های PE برای کاربردهای هسته ای کلاس ایمنی کردند.

سابقه موفقیت آمیز سیستم های خط لوله پلی اتیلن در این برنامه های کاربردی جایگزین جایگزین های فلزی در مقاومت عالی شیمیایی و خوردگی و قابلیت اتصال فیوژن بدون نشت آن نهفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.