لباس رزمی کاراته که به صاحب خود انرژی فوق العاده می دهد

کاراته یکی از هنرهای رزمی رسمی است که در آن تمرین‌کنندگان لباس Gi می‌پوشند. یونیفرم کاراته از دیگر هنرهای رزمی منحصر به فرد است و هر قطعه از گی معنای خاصی دارد.

در اینجا تاریخچه کامل کاراته گی و اینکه چرا کاراته کاران لباس رزمی کاراته را می پوشند آورده شده است. همچنین در مورد آنچه که تمرین‌کنندگان کاراته به آن gis می‌گویند و تفاوت آن با دیگر هنرهای رزمی Gis می‌پردازیم.

زمانی که کاراته تازه شروع به توسعه و تمرین کرد، لباس رسمی وجود نداشت. شاگردان کاراته اولیه با لباس های معمولی خیابانی تمرین می کردند.

این نیز قبل از ایجاد دوجوهای کاراته بود، بنابراین دانش آموزان به طور مرتب در مکان های عمومی در اوکیناوا تمرین می کردند. در طول این مدت، ساکنان ژاپنی به خصوص اگر هنرهای رزمی انجام می دادند، اوکیناواها را تحقیر آمیز نگاه می کردند.

ساکنان سرزمین اصلی اوکیناواهایی که هنرهای رزمی مانند کاراته را تمرین می کردند با فرهنگ سامورایی ها مرتبط می کردند. چیزی که آنها فکر می کردند وحشیانه، از مد افتاده است و نمی خواستند با آن کاری انجام دهند.

یکی از بنیانگذاران کاراته مدرن، گیچین فوناکوشی متوجه شد که باید کاراته را برای مردم سرزمین اصلی قابل فروش تر کند. اولین قدم، رسمی کردن ورزش رزمی و معرفی لباس‌ها بود.

فوناکوشی از بنیانگذار جودو، جیگورو کانو، الهام گرفته شده است که “کیکوگی” یا جودو گی را ایجاد کرد. یونیفرم تمرینی سنگین کنفی که بیشتر برای مبارزه ساخته شده بود، اما فوق العاده بادوام بود.

کانو و فوناکوشی نیز دوستان خوبی بودند که با هم تمرین کردند، که به ادغام Gi در کاراته کمک کرد. برای مدت کوتاهی، کاراته‌کاران از جودو گیس در تمرینات خود استفاده می‌کردند. خود استاد فوناکوشی مدتها پس از ایجاد کاراته گی فقط یک جودو گی سفید می پوشید. او حتی تظاهرات کاراته را در جودو گی در کودوکان انجام داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.