علاقه زن جوان به ترمه اصل یزد موجب احتکار مقدار زیادی از پارچه شد

تحقیقات بر روی انواع پارچه نشان می دهد ترمه خارش ندارد و راز آن در شکل الیاف است. آنها ناهموار هستند، مستقیم نیستند و تمایل دارند به یکدیگر بچسبند. به همین دلیل است که این نخ در برابر پوست بسیار لذت بخش است، چه بزرگسال و چه کودک که آن را می پوشد.

اگرچه ترمه اصل یزد به خودی خود یک الیاف زیبا است، اما می‌توان آن را با ابریشم، پنبه، پشم یا حتی انواع پشم کمیاب مانند ویکونا، راسو، بیور و چینچیلا نیز مخلوط کرد.

از این ترکیبات برای تولید کت و شلوارهای مردانه و زنانه، کت و کت و همچنین شال و روسری استفاده می شود. ترمه کشمیر برای کمد لباس زنانه ایده آل است، زیرا منحنی های زنانه را برجسته می کند و ظاهری سلطنتی ایجاد می کند.

دلایل زیادی برای دوست داشتن ترمه وجود دارد. درست مانند پشم، از حیوانات به دست می آید و معمولا برای لباس های گرم استفاده می شود. اما آیا یکی بهتر از دیگری است؟ بیایید به جدول زیر نگاهی بیندازیم.

به نظر می رسد ترمه از پشم گوسفند پیشی می گیرد، اما پشم مزایای خود را دارد. به عنوان مثال، پشم از ترمه بادوام تر و کشسان تر است، زیرا الیاف آن قوی تر است. هر دو نخ قابلیت تنفس دارند، در برابر رطوبت و بو مقاوم هستند.

با این حال، مهم نیست که چقدر زمان برای درمان و تکمیل آن صرف کنید، همان حس تجملی را از پشم نخواهید داشت. در مورد نرمی ترمه قهرمان است. در نهایت، همه چیز به ترجیحات فرد خلاصه می شود.

پشم یک انتخاب عالی برای پوشیدن روزمره و اوقات فراغت است، در حالی که ترمه با دست ابریشمی و ظاهر لوکسش برای موقعیت های خاص عالی است.بنابراین در اینجا چیزی است که باعث می شود ترمه قیمت مناسبی داشته باشد.

یک بز ترمه تنها چند اونس در سال تولید می کند. تقاضا برای ترمه هرگز کاهش نمی یابد و کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در کمد لباس خود هستند نخ با کیفیت بالا را ترجیح می دهند.

در حالی که استانداردها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اکثر پرورش دهندگان موافقند که قطر الیاف کشمیر نباید بیشتر از 19 میکرون باشد. الیاف بلندتر بهترین هستند، زیرا آنها مقاوم تر و بادوام تر هستند و کمتر مستعد پر شدن هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.