طیف گسترده ای از فرآیندهای مختلف پارچه کرپ

طیف گسترده ای از فرآیندهای مختلف ممکن است برای ساخت منسوجات پایه مورد استفاده در پارچه کرپ استفاده شود.

تنها ویژگی متمایز این نوع منسوجات، بافت آن است، بنابراین چه با الیاف طبیعی و چه مصنوعی، طراحان و تولیدکنندگان منسوجات راه‌های بی‌شماری برای ایجاد جلوه‌ای پیدا کرده‌اند که می‌توان روی آن به عنوان پارچه کرپ مازراتی توافق کرد.

نخ کرپ با فرآیندی به نام پیچش سخت ساخته می شود که شامل پیچاندن الیاف نساجی مورد استفاده در تولید نخ بسیار محکم تر از حد معمول است. علاوه بر این، تاب های متناوب “S” و “Z” برای دادن بافت متمایز به نخ استفاده می شود.

این تکنیک‌های چرخش متناوب که به‌عنوان پیچش‌های دست راست و چپ نیز شناخته می‌شوند، بدون توجه به اینکه از کدام ماده پارچه استفاده می‌شود، منجر به نخ کرپ می‌شود.

هنگامی که نخ پارچه لحاف تشک عروس جدید تولید شد، می توان آن را رنگ کرد، فرآوری کرد و به صورت لباس چرخاند. در برخی موارد، تولید محصولات کرپ نهایی ممکن است در همان کارخانه ای که نخ ریسی می شود اتفاق بیفتد، اما معمولاً کار بین دو شرکت جداگانه تقسیم می شود.

پارچه کرپ به دلیل ماهیت ظریفی که دارد، عموماً در روسری، لباس شب و سایر انواع لباس های سبک استفاده می شود. پارچه مازراتی پشمی دوام بیشتری نسبت به کرپ ابریشم دارد، به این معنی که می‌توان از آن در لباس‌های سنگین‌تری مانند ژاکت‌ها و لباس‌ها استفاده کرد.

کرپ مصنوعی ممکن است از جهاتی دوام بیشتری داشته باشد، اما به یاد داشته باشید که بیشتر پارچه های مصنوعی بسیار قابل اشتعال هستند در حالی که بسیاری از الیاف طبیعی، به ویژه پشم، در برابر شعله مقاوم هستند.

لباس‌های کرپ ساخته شده از ابریشم و پشم نیز به احتمال زیاد راحت‌تر هستند و به یاد داشته باشید که حتی می‌توان کرپ را از پشم مجلل آلپاکا و سایر انواع پشم بسیار نرم تهیه کرد.

یکی از رایج ترین کاربردهای پارچه مبلی در لباس است. این پارچه به خوبی بر روی سایر منسوجات می‌چرخد و به بدنه می‌چسبد به طوری که معمولاً به عنوان یک روش جذاب و حسی تصور می‌شود.

با این حال، لباس‌های معمولی روزمره معمولاً درمان کرپ را دریافت نمی‌کنند. این پارچه فانتزی معمولاً برای عکاسی مد، عروسی، جشن و سایر محیط‌های مشابه با کلاس بالا استفاده می‌شود.

 • منابع:
  1. What is Crepe Fabric: Properties, How its Made and Where
 • تبلیغات: 
  1. با ما گام به گام به موفقیت نزدیک تر می شوید
  2. با این همبرگر به سکه طلا برسید
  3. استفاده از کشمش برای ساخت جواهرات
  4. با بطری قایق 2 طبقه بسازید

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.