شکلات تخته ای کیلویی که موجب کپک زدن میوه ها می شود

فقط در صورتی که نمی دانستید، افزایش جریان خون به مغز در زمان مناسب این توانایی را دارد که فعالیت مغز را برای مدتی افزایش دهد، بسته به مدت زمان افزایش جریان خون.

در مطالعه ای که در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داده شد که 2 فنجان هات چاکو جریان خون در مغز را برای مدت زمانی که حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد، بهبود می بخشد.

ثابت شده است که ترکیب موجود در شکلات تخته ای کیلویی به نام فلاونوئید به افزایش جریان خون در مغز کمک می کند که به نوبه خود به روش های زیر به مصرف کننده شکلات کمک می کند:

• حافظه و دامنه توجه او را تقویت می کند
• زمان واکنش او را بهبود می بخشد
• همچنین مهارت های حل مسئله او را بهبود می بخشد

آخرین نکته به طور خاص برای کسانی که در حین تحصیل در ریاضیات با مشکلاتی روبرو می شوند در آنجا قرار داده شده است. یک تکه شکلات را باز کنید، آن بچه را ببلعید و با مشکلات ریاضی خود روبرو شوید. شما فقط ممکن است آن را درست این بار!

شکلات

3. شکلات تمرکز، حافظه و یادگیری را بهبود می بخشد

علاوه بر افزایش جریان خون به مغز، ثابت شده است که فلاونوئیدهای موجود در شکلات در مناطقی از مغز که مجهز به عملکردهای حافظه و یادگیری هستند، نفوذ کرده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.

شکلات همچنین حاوی مقدار کمی کافئین است. به اندازه ای نیست که آدرنالین شما را بالا ببرد و شما را در طول شب بیدار نگه دارد، اما به اندازه ای نیست که به تقویت تمرکز، حافظه و مهمتر از همه، بهبود خلق و خوی شما کمک کند و آن احساس سرخوشی را که برای لذت بردن از زمان مطالعه به آن نیاز دارید، به شما بدهد.

4. شکلات استرس را از بین می برد

استرس اغلب دست کم گرفته می شود و نادیده گرفته می شود. اگر افراد بیشتری از تمام آسیب هایی که استرس به مغز وارد می کند و اثرات آن بر سلامت کلی یک انسان معمولی می دانستند، شاید توجه بیشتری به رهایی از بدن از آن می شد.

خوشبختانه برای شما، اکنون در مورد این راز کوچک مخرب می دانید. اجازه دهید ذهن شما را منفجر کنم و به شما اطلاع دهم که به راحتی می توانید استرس خود را با مصرف حدس زدید، شکلات!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.