سیب امروز تهران پس از چند ماه یک خانواده را دور هم جمع کرد

سیب امروز تهران حاوی مقدار زیادی ترکیبات مفید از جمله آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و فیبر رژیمی است. اما دانه های سیب حاوی ترکیبی گیاهی به نام آمیگدالین هستند که می تواند اثر سمی داشته باشد.

آمیگدالین بخشی از دفاع شیمیایی دانه ها است. زمانی که دانه سالم باشد بی ضرر است، اما زمانی که دانه جویده شود یا آسیب ببیند، آمیگدالین به هیدروژن سیانید تجزیه می شود. این بسیار سمی و حتی در دوزهای بالا کشنده است.

آمیگدالین به مقدار نسبتاً بالایی در دانه های میوه های خانواده Rosaceae وجود دارد که شامل سیب، بادام، زردآلو، هلو و گیلاس می شود. مردم در طول تاریخ از سیانور به عنوان سم استفاده کرده اند. این دارو با تداخل در تامین اکسیژن سلول ها عمل می کند و دوزهای بالا ممکن است در عرض چند دقیقه منجر به مرگ شود.

مسمومیت حاد می تواند منجر به کاهش هوشیاری، فشار خون بالا، فلج و کما شود. در برخی موارد کشنده است. مقدار دقیق مورد نیاز برای بیمار کردن فرد به وزن بدن او بستگی دارد. کودکان خردسال در معرض خطر بیشتری هستند.

برای اینکه ترکیبات سمی موجود در دانه‌های سیب کشنده باشند، تعداد دانه‌ها به وزن بدن فرد، میزان تحمل آن‌ها و نوع سیب بستگی دارد. مقدار آمیگدالین موجود در سیب بسته به نوع سیب و محیط رشد آن متفاوت است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که وقتی آمیگدالین کشنده نیست، مقادیر کمتر همچنان می تواند فرد را بیمار کند. خوردن چند دانه سیب بی خطر است. با این حال، خوردن یا نوشیدن مقادیر زیاد دانه های آسیاب شده یا له شده می تواند کشنده باشد.

بر اساس یک بررسی در سال 2015، محتوای آمیگدالین در 1 گرم دانه سیب بسته به نوع سیب از 1 تا 4 میلی گرم (میلی گرم) متغیر است. با این حال، مقدار سیانید به دست آمده از دانه ها بسیار کمتر است. دوز کشنده هیدروژن سیانید ممکن است حدود 50 تا 300 میلی گرم باشد.

دانه های سیب پتانسیل انتشار 0.6 میلی گرم هیدروژن سیانید در هر گرم را دارند. این بدان معناست که یک فرد باید 83 تا 500 دانه سیب بخورد تا دچار مسمومیت حاد سیانید شود.

به عبارت دیگر، مصرف فنجان دانه های سیب زمینی ممکن است کشنده باشد یا حداقل باعث بیماری شود. با این حال، خوردن دانه های یک سیب مشکلی ایجاد نمی کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.