ساعت دیواری پاندول دار قدیمی که در ساخت عقربه آن طلا به کار رفته

ساعت دیواری پاندول دار که زمان را در اروپا بسیار دقیق نگه می داشت بار دیگر در قاره آمریکا با سرعت اشتباه شروع به کار می کرد. دلیل آن برای هر کسی که در زمان گالیله زندگی می کرد کاملاً مبهم بود، اما زمانی که ما شروع به درک چگونگی کار گرانش کردیم، منطقی شد.

اینجا روی زمین، نیروی گرانش چیزی است که حرکت آونگ ساعت را به حرکت در می آورد. اگر آونگ را کمی از موقعیت تعادلش دور کنید، نیروی گرانش چیزی است که آن را به سمت موقعیت تعادل به عقب می کشاند.

درست است که دوره پاندول ساعت به طول آونگ مربوط می شود: اگر می خواهید دوره را دو برابر کنید، باید طول آن را چهار برابر کنید. (آونگی که 0.994 متر طول دارد، دو ثانیه طول می کشد تا به موقعیت اولیه خود بازگردد؛ آونگی که 0.2485 متر طول دارد، 1 ثانیه طول می کشد تا به موقعیت شروع خود بازگردد؛ آونگی با طول 3.974 متر، 4 ثانیه طول می کشد تا به موقعیت شروع خود بازگردد. ، و غیره.)

اما ما به اشتباه پیش از آمدن نیوتن فرض کردیم که گرانش در همه جای سطح زمین یکسان عمل می کند. اما نحوه کار گرانش ساعت این است که شما را به مرکز زمین جذب می کند، حتی همانطور که کل جرم سیاره شما را جذب می کند.

از آنجایی که زمین حول محور خود می چرخد، در استوای خود برآمده می شود و در قطب ها فشرده می شود. این تأثیر خفیف است، اما همچنان قابل توجه است، و به این معنی است که فردی در یکی از قطب های زمین نسبت به کسی که در خط استوا قرار دارد به مرکز زمین نزدیک تر است.

اگر تا به حال در کلاس فیزیک شرکت کرده باشید، ممکن است یاد گرفته باشید که تمام اجسام تحت تأثیر گرانش با سرعت 9.8 متر بر ثانیه به سمت پایین شتاب می گیرند، به این معنی که اگر جسمی را از حالت سکون رها کنید و مقاومت هوا را نادیده بگیرید، سرعت آن افزایش می یابد.

بالا، در جهت پایین، 9.8 متر بر ثانیه (حدود 32 فوت در ثانیه) برای هر ثانیه که سقوط می کند. و این درست است! هر کجا که بروید، روی سطح زمین، شتاب یکسانی به سمت پایین، به سمت مرکز زمین خواهد داشت: 9.8 متر بر ثانیه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.