زنی با شیره انگور شیررضا کودکان مبتلا به سرطان را درمان می کند

شیره انگور شیررضا مایعی است که در اوایل بهار با آبگیری انگور بدست می آید. این مایع دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است و حاوی آب، گلوکز، فروکتوز، کلسیم، پتاسیم، آهن، منیزیم، فسفات، اسید تارتاریک، اسید سیتریک، اسید فوماریک، اسید مالیک، اسید سوکسینیک، ویتامین B1، ویتامین B6، اسید گلوتامیک است.

با در نظر گرفتن این پیشینه، این مطالعه با هدف بررسی اثر شیره انگور بر آپوپتوز فولیکول های مو در موش صحرایی انجام شد.

با توجه به دستورالعمل های استاندارد اخلاقی و تایید شده توسط کمیته اخلاق محلی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 126 موش صحرایی نر نژاد ویستار در محدوده وزنی 250±30 گرم از خانه حیوانات دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، کرمان، ایران تهیه شد.

موش ها با آب و غذای کافی تغذیه شدند و در شرایط استاندارد آزمایشگاهی در خانه حیوانات دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نگهداری شدند.

تبخیر و تعرق سطحی (ET) یک فرآیند بسیار مهم تبدیل و انتقال مواد و انرژی در سیستم خاک گیاه اتمسفر است. ET مربوط به چرخش آب، انرژی و کربن روی زمین است.

ET عمدتا شامل تبخیر و تعرق است. از منظر تعادل انرژی، تبخیر و تعرق تقریباً 59 درصد از انرژی سطحی موجود را تشکیل می دهد. از منظر تعادل آب، ET می تواند دو سوم میانگین جهانی بارندگی سالانه را تشکیل دهد که تعرق بیش از 80 درصد تبخیر و تعرق زمین را تشکیل می دهد.

این نسبت در مناطق خشک حتی بیشتر است. بنابراین برآورد دقیق تبخیر و تعرق سطحی و اجزای آن، تبخیر و تعرق می‌تواند پاسخگوی نیازهای مدیریت منطقی منابع آب محدود جهانی و طرح‌های تصمیم‌گیری بهینه آبیاری برای زمین‌های کشاورزی باشد.

برآوردهای دقیق همچنین می تواند اقدامات متقابل مهمی را برای تغییرات بالقوه در چرخه آب جهانی تحت سناریوهای مختلف تغییرات آب و هوایی فراهم کند.
اندازه‌گیری جریان شیره انگور را می‌توان برای انعکاس مستقیم، دقیق و پیوسته تغییرات در شار آب گیاه به کار برد و به طور گسترده‌ای برای توصیف تعرق محصول استفاده می‌شود.

در سال های اخیر، محققان به طور گسترده روند تغییر دینامیکی جریان شیره انگور، ویژگی های توزیع آن در امتداد مقطع، اثر پسماند با عوامل محیطی و عوامل کنترل اصلی و بسیاری از تخمین های جریان شیره انگور را بررسی کرده اند.

مدل هایی ایجاد شده است. مطالعات نشان داده اند که مقادیر جریان شیره انگور با عوامل هواشناسی، میزان رطوبت خاک و سایر عوامل محیطی ارتباط نزدیکی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.