زنی از گلدان پلاستیکی خیلی بزرگ گرد به عنوان قابلمه آشپزی استفاده کرد

بهترین گلدان برای جوانه زدن بذر چیست؟ بذرها معمولاً برای جوانه زدن موفقیت آمیز نیاز به رطوبت ثابت دارند. این بدان معنی است که شما باید خاک را در طول فرآیند جوانه زنی مرطوب نگه دارید.

از آنجایی که گلدان پلاستیکی خیلی بزرگ گرد رطوبت را بهتر از گلدان های سفالی حفظ می کنند، هنگام جوانه زدن بذر در داخل خانه یا گلخانه باید گلدان های پلاستیکی را انتخاب کنید.

به جز پلاستیک و سفال چه انواع دیگری از گلدان ها وجود دارد؟ علاوه بر گلدان های پلاستیکی و سفالی، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. تنها محدودیت واقعی تخیل شماست. در اینجا چند نمونه از انواع دیگر گلدان هایی که می توانید برای گیاهان استفاده کنید آورده شده است؟

سرامیک لعابدار: این یک گلدان سفالی با لعاب پخته شده است. لعاب به این معنی است که خاک رطوبت بیشتری را حفظ می کند، اما همچنین گردش هوای کمتری را دریافت می کند. احتیاط: مراقب لعاب های تیره در آفتاب روشن و آب و هوای گرم باشید، زیرا این لعاب ها خیلی راحت تر از لعاب های روشن گرما را به دام می اندازند!
بتن: این گلدان ها بسیار سنگین و به سختی جابه جا می شوند، اما در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت می کنند و عایق خوبی در برابر دماهای شدید می کنند. یک گلدان بتنی برای گیاهان ثابت در فضای باز که قصد جابجایی آنها را ندارید عالی است.
فایبرگلاس: طبق ویکی پدیا، “فایبر گلاس نوعی پلاستیک تقویت شده با الیاف است که از الیاف شیشه استفاده می کند”. فایبرگلاس ماده ای همه کاره است که برای مخازن ذخیره سازی، مسکن، لوله ها و البته گلدان گیاهان استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر، این مقاله در مورد فایبرگلاس را از ویکی پدیا بررسی کنید.
فلزی: گلدان های فلزی ساخته شده از آهن می توانند زنگ بزنند، بنابراین ممکن است لازم باشد گلدان هایی تهیه کنید که برای جلوگیری از این امر درمان می شوند. آنها می توانند سنگین باشند، اما اگر بخواهید گیاهان خود را گرم نگه دارید، گرمای زیادی از خورشید و هوا را به دام می اندازند.
چوب: چوب با گذشت زمان پوسیده می شود، اما استفاده از گلدان چوبی برای گیاهان یک راه عالی برای استفاده از چوب اضافی به روشی سازگار با محیط زیست است.
شیشه: اگر ظروف شیشه ای از فروشگاه مواد غذایی دارید، می توانید به جای گذاشتن آنها در سطل بازیافت از آنها به عنوان گلدان استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.