روغن موتور ملت جایگزینی مناسب برای شوینده های شیمیایی

پس چند وقت یکبار باید روغن خود را تعویض کنید؟ به طور معمول، بهتر است روغن موتور ملت خودرو خود را هر 3 تا 5000 مایل یا توصیه سازنده خود تعویض کنید. با این حال، همه اینها به عواملی مانند سن خودرو، شرایط رانندگی و نوع روغنی که استفاده می کنید بستگی دارد.

خوشبختانه، بسیاری از خودروهای امروزی دارای نشانگرهای روغن موتور هستند و هنگامی که روغن شما کم است یا زمانی که روغن را تعویض کنید، یک سیگنال هشدار بر روی داشبورد شما ارائه می دهند.

بسیاری از نمایندگی ها یا مراکز خدمات نیز برچسبی را روی پنجره شما می گذارند که تاریخ نیاز به تعویض روغن بعدی را نشان می دهد. در صورت شک، با یک تکنسین خودرو یا دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود برای توصیه ها مشورت کنید. همیشه بهتر است در سمت امن باشید!

وقتی روغن ماشین شما تمام می شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر روغن موتور شما تمام شود، قطعات شروع به آسیاب شدن با هم می کنند، زیرا روغن کاری ندارند، و موتور مسدود می شود و در نهایت از کار می افتد.

این باعث آسیبی می شود که جبران آن بسیار دشوار و حتی غیرممکن است. به همین دلیل بسیار مهم است که سطح روغن خود را به طور مرتب چک کنید و روغن خود را مرتباً تعویض کنید!

علاوه بر چراغ چک موتور خودروی شما روی داشبورد شما (اگر وجود داشته باشد)، چند علامت دیگر وجود دارد که می‌تواند نشان دهد زمان تعویض روغن فرا رسیده است.

زمانی که روغن موتور کار خود را انجام می دهد، قطعات موجود در موتور شما را روغن کاری کرده و در نتیجه موتور را ساکت نگه می دارد. با این حال، اگر سطح روغن شما پایین است یا کاملاً تمام شده است، ممکن است صدای تق تق یا غرش را بشنوید. اگر این اتفاق افتاد، فوراً ماشین خود را برای تعویض روغن ببرید.
بوییدن روغن در داخل خودرو نشانه آن است که ممکن است نشت روغن داشته باشید. اگر بوی دود اگزوز یا گاز را حس کردید، ممکن است وسیله نقلیه شما بیش از حد گرم شده باشد. در هر صورت، می‌خواهید خودروی خود را در اسرع وقت برای بررسی تعمیر و نگهداری تحویل بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.