دیده شدن دانه های بزرگ کشمش پلویی ملایر در فضا

ممکن است با ظاهر کهنه و بافت چروکیده‌شان نامطلوب به نظر برسند، اما کشمش پلویی ملایر غذاهای کامل، غلیظ و کم‌فرآوری‌شده هستند که در آشپزخانه بسیار متنوع هستند.

آنها می توانند سرشار از فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی، انرژی و الکترولیت باشند. کشمش که به عنوان جایگزین سالم‌تری برای آب‌نبات‌های شکری شناخته می‌شود، می‌تواند به ماست، غلات، گرانولا، مخلوط دنباله دار یا غذاهای پخته شده اضافه شود تا نه تنها طعم آن‌ها را افزایش دهد، بلکه یک عنصر تغذیه‌ای نیز به آن‌ها اضافه کند.

آنها دارای مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی هستند که ممکن است شامل بهبود هضم، سلامت استخوان، سطح آهن، جریان خون، باروری و خواب باشد. آنها همچنین می توانند به دلیل افزایش انرژی و همچنین به دلیل تأثیر مثبت آنها بر چشم ها، دندان ها و موها شناخته شوند. اجازه دهید با جزئیات به آنها نگاه کنیم.

کشمش
کشمش از خشک کردن انگور، چه در آفتاب یا در خشک کن، ایجاد می شود که انگور را به میوه خشک طلایی، سبز یا سیاه تبدیل می کند. آنها به طور طبیعی طعم شیرین دارند و به طور گسترده در غذاهای سراسر جهان، به ویژه در دسرها استفاده می شوند.

بر اساس پایگاه داده ملی مواد مغذی USDA، کشمش می تواند منبع خوبی از انرژی، فیبر، پروتئین و کربوهیدرات باشد. آنها می توانند قند و کالری بالایی داشته باشند، اما همچنان می توانند شاخص گلیسمی پایینی داشته باشند. کشمش ممکن است حاوی کلسترول صفر باشد و سرشار از مواد مغذی مختلف است که عبارتند از:

ویتامین ها: ویتامین C، فولات، تیامین، نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین B-6 و اسید پانتوتنیک.
مواد معدنی: پتاسیم، کلسیم، منیزیم، فسفر، آهن، روی و سدیم.
کشمش سرشار از قند و کالری است اما در صورت مصرف متعادل می تواند برای سلامتی مفید باشد. نصف فنجان کشمش حدود ۲۱۷ کالری و ۴۷ گرم قند دارد. از آنجایی که ممکن است کالری بالایی داشته باشند، توصیه می شود که در روز، یک ¼ فنجان کشمش یا یک جعبه میان وعده کوچک بخورید. این جعبه های اسنک کوچک در اکثر فروشگاه های مواد غذایی موجود است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.