خوردن پیاز سفید جیرفت به صورت خام موجب افزایش رشد مو می شود

پیاز سفید جیرفت برای مبارزه با بیماری های مختلف مفید است. برخی از این موارد در این مقاله مستند شده است. مقدار کلرید موجود در دانه های پیاز قرمز تروپیا بسیار بیشتر از دوز توصیه شده است.

این مهم است زیرا کلرید عملکرد گلیسین و گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را در سیستم عصبی مرکزی تنظیم می کند. دانه ها حاوی مقادیر قابل توجهی اسیدهای آمینه هستند که با توجه به نیاز پروتئین ها بسیار مهم هستند.

از بین این پروتئین ها، چهار اسید آمینه در دانه پیاز قرمز Tropea غالب است. آنها اسید گلوتامیک، آرژنین، تیروزین و آسپاراژین هستند. دانه های پیاز قرمز نیز از ترکیبات حاوی گوگرد (به عنوان مثال S-alk(en)yl cysteine sulfoxide) تشکیل شده است.

این مولکول ها فواید سلامتی بی شماری دارند. آنها سطح گلیسمی را بهبود می بخشند، آسیب اکسیداتیو را به تاخیر می اندازند، سیتوکین های مرتبط با التهاب را کاهش می دهند، از طریق فعالیت های آنتی اکسیدانی بر خواص ضد انعقادی در موش های دیابتی تأثیر می گذارند و باعث مرگ سلول های بافت چربی می شوند. این عوامل مسئول کنترل چاقی هستند.

برخی از واکنش های شیمیایی در طول فرآیند آسیب بافتی رخ می دهد. برای مثال، سولفوکسید S-alk(en)yl سیستئین تحت تغییراتی در تیوسولفینات و/یا پروپانتیال-S-اکسید مربوطه خود از طریق آنزیم آلیناز قرار گرفته است.

تعداد کمی از مشتقات سیستئین سولفوکسید در جنس Allium یافت می شود. آنها متیین، اتیین، پروپیین، آلیین و ایزوآلین هستند. بعلاوه، دانه پیاز قرمز حاوی ترکیبات مختلفی از جمله S-methylcysteine، S-ethylcysteine، S-propylcysteine، S-alyl-cysteine، S-2-hydroxyethyl-cysteine و S-propylmercapto-cysteine است.

این ترکیبات برای درمان سرطان، مشکلات قلبی و برای درمان مسائل پوستی مفید هستند. وجود پروپیل مرکاپتوسیستئین قادر به کنترل مصرف غذا و خطر سرطان است. واکنش های شیمیایی درگیر در این فرآیند جالب است.

ترکیبات مرکاپتو پرسولفید (RSSH) تولید می کنند که واسطه سولفان سولفور است. اعتقاد بر این است که سولفان گوگرد تکثیر سلولی و فرآیندهای آپوپتوز را تنظیم می کند. سیستئین موجود در دانه های پیاز قرمز دارای اثر آنتی اکسیدانی مشخصی است که ممکن است مسئول درمان برخی از بیماری های ذکر شده در بالا باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.