خوردن عرقیات عالیان موجب جوان شدن پیرمرد 90 ساله شد

نعناع وحشی و عرقیات عالیان یک داروی عامیانه محبوب است. برخی از قسمت های این گیاه در طب سنتی ایران و سایر کشورها مورد استفاده قرار می گرفته است. مطالعات بسیاری اثرات دارویی و درمانی مختلف این گیاه را نشان داده اند.

هدف ما از تهیه این مطالعه مروری بر کاربردهای سنتی M. longifolia همراه با اثرات دارویی و درمانی کل عصاره و ترکیبات اصلی آن بود. پونه گیاهی با طیف وسیعی از خواص دارویی مانند اثرات ضد میکروبی، گوارشی و سیستم عصبی است.

Pulegone ترکیب اصلی گیاه است که مسئول بیشتر اثرات دارویی آن است و به دنبال آن منتون، ایزومنتون، منتول، 1، 8-سینئول، بورنئول و پیپریتنون قرار دارند. علاوه بر این، گیاه ممکن است وابسته به دوز اثرات سمی در سیستم های مختلف بدن داشته باشد.

بر اساس بررسی مطالعات مختلف، می توان نتیجه گرفت که M. longifolia یک منبع طبیعی بالقوه برای توسعه داروهای جدید است. با این حال، مطالعات بیشتری برای تعیین کیفیت و ایمنی دقیق گیاه مورد نیاز برای استفاده توسط پزشکان مورد نیاز است.

عرقیات عالیان (Mentha longifolia L. خانواده Lamiaceae) به طور گسترده در مناطق مدیترانه، اروپا، استرالیا، و شمال آفریقا رشد می کند. دارای ریزوم خزنده با ساقه های مستقیم تا خزنده به ارتفاع 40-120 سانتی متر است.

برگها بیضوی مستطیلی تا نیزه ای، نازک تا متراکم، سبز تا سبز مایل به خاکستری در بالا و سفید در پایین هستند. گل ها به طول 3-5 میلی متر، یاسی، ارغوانی یا سفید هستند که به صورت خوشه های متراکم روی خوشه های بلند، منشعب و مخروطی تولید می شوند.

M.longifolia در صنایع داروسازی، تنباکو و مواد غذایی و به ویژه در لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. قسمت‌های مختلف گیاه از جمله برگ، گل، ساقه، پوست و دانه‌های آن نیز در طب سنتی به‌عنوان ضد میکروب، بادشکن، محرک، ضد اسپاسم و برای درمان بیماری‌های مختلف مانند سردرد و ناراحتی‌های گوارشی به‌طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

در تحقیقات فارماکولوژیک، نشانه های کافی برای اثرات بیولوژیکی مختلف M. longifolia و ترکیبات شیمیایی موجود در اسانس گیاه وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.