خوردن توت فرنگی بهنمیر راز جوان ماندن پیرزن 90 ساله

بر اساس بررسی منبع مورد اعتماد در سال 2016، ترکیبات مغذی موجود در توت فرنگی بهنمیر و سایر انواع توت ها ممکن است به محافظت در برابر برخی سرطان ها کمک کند.

آنها در درجه اول در پیشگیری از سرطان های دستگاه گوارش و سینه مفید هستند، اما به میزان کمتری ممکن است به پیشگیری از سرطان های ریه، پروستات، کبد و پانکراس کمک کنند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که مطالعات ذکر شده، مطالعات حیوانی بودند، که به طور خاص به توت فرنگی، بلکه به طور کلی توت ها را بررسی کردند.

به جای شناسایی یک ترکیب مسئول این محافظت، نویسندگان حدس زدند که این مزیت احتمالاً ناشی از اثر ترکیبی همه ترکیبات موجود در توت فرنگی است که با هم کار می کنند. در نتیجه، مصرف توت فرنگی بهنمیر ممکن است در برابر سرطان های دهان، سینه، ریه و مری محافظت کند، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

پتاسیم موجود در توت فرنگی ممکن است برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید باشد. این به دلیل این است که چگونه این ماده به جبران اثرات منفی سدیم در بدن کمک می کند، تحقیقاتی که در سال 2018 گزارش شده است.

نویسندگان دریافتند که افزایش مصرف غذاهای غنی از پتاسیم می تواند فشار خون را کاهش دهد که به جلوگیری از حملات قلبی و سکته کمک می کند.

خوردن غذاهای با فیبر بالا، مانند توت فرنگی، به حفظ حرکات منظم روده کمک می کند. فیبر باعث افزایش حرکت مدفوع از طریق دستگاه روده می شود که به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

کارشناسان همچنین توصیه می کنند مصرف آب را افزایش دهید تا منظم باشد. اگرچه نوشیدن مایعات زیاد مهم است، اما خوردن غذاهای حاوی آب، مانند میوه، نیز مفید است، زیرا میوه ها حاوی 80 تا 90 درصد آب هستند.

توت فرنگی به صورت تازه، منجمد و خشک شده و همچنین در ژله و مربا موجود است. افرادی که به دنبال خوردن این میوه هستند باید برچسب توت فرنگی های یخ زده و خشک را از نظر قند اضافه شده بررسی کنند.

هنگام خرید ژله یا مربا، افراد می توانند اسپری های تمام میوه ای را انتخاب کنند که حاوی شیرین کننده ها و پرکننده های اضافه نشده باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.