انبار نگهداری آب معدنی کرج مورد دستبرد سارقان قرار گرفت

امروزه به هر نقطه از کشور سفر کنید و یکی از عوامل ثابت آب معدنی کرج است که در ایستگاه های اتوبوس، ایستگاه های راه آهن، فروشگاه های کنار جاده ها و حتی فرودگاه ها فروخته می شود. هیچ سمینار، رویداد یا خلاصه‌ای بدون این بطری‌های بسته‌بندی شده بر میز بزرگان و سخنرانان کامل نمی‌شود.

آب آشامیدنی بسته بندی شده آب از هر منبعی است که تصفیه و ضد عفونی شده باشد، فرآیندی که می تواند شامل فیلتراسیون، تصفیه UV یا ازن یا اسمز معکوس (RO) باشد و سپس در بطری ها یا کیسه های پلاستیکی یا شیشه ای برای مصرف ما بسته بندی شود.

برای اینکه یک محصول به عنوان “آب بطری” در نظر گرفته شود، نمی تواند حاوی شیرین کننده ها یا افزودنی های شیمیایی (غیر از طعم دهنده ها، عصاره ها یا اسانس ها) باشد و باید بدون کالری و بدون قند باشد.

صنعت آب بسته بندی شده در بطری هند در سال 2013 60 میلیارد روپیه ارزش گذاری شده است و انتظار می رود این بازار در سال 2018 به 160 میلیارد روپیه برسد. امروزه حدود 150 برند آب بطری داخلی هند در بازار وجود دارد.

چه زمانی آب بسته بندی شده به این اقلام ضروری تبدیل شد، کالایی که بدون آن جابجایی برای ما دشوار است؟ چه چیزی این صنعت را به رشد با این سرعت نمایی تشویق کرده است؟

افزایش آگاهی بهداشتی، کیفیت پایین آب لوله کشی موجود، افزایش گردشگری و دسترسی آسان به آب بسته بندی شده، همگی به افزایش مصرف سرانه آب بطری در هند کمک کرده است.

صنعت آب بسته بندی در کشور ضابطه مند است و تمامی واحدهای بسته بندی قبل از فعالیت باید مجوز دریافت کنند. با این حال، واحدهای تولیدی غیرقانونی در سراسر کشور رشد می کنند و سلامت مردم را به خطر می اندازند. مردم می توانند از کارخانه های آب شرب غیرمجاز به مرجع نظارتی شکایت کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.